Kapat

Kampanyalar KAYNAK: Trcep.com

Turkcell, Vodafone, Türk Telekom İnternet Hızlandırma 2018

2018 yılı Ocak ayının ilk günü itibarıyla tüm Türkiye’deki operatörler olarak 4,5G destekli internet bağlantılarına sahip olmak üzere tüm geliştirmeleri aldık. Özellikle interneti çok daha verimli ve hızlı bir şekilde kullanmak adına son derece önemli olan bu düzenlemelerden 4,5G destekli telefona sahip olmayan kişiler yararlanamadı. Ancak buna rağmen 3G internet desteğine sahip olup internetini hızlandırmak isteyenlerin izleyebileceği bazı yollar bulunuyor.

Turkcell hatları kullanmakta olan müşterilerimizin internet hızlandırma için kullanabileceği Speed Master isimli bir program bulunuyor. Programın kullanıcıya kolaylıkla gösterdiği prosedürlerin izlenmesi halinde internet hızı artarken aynı zamanda VPN One Click isimli program da indirilerek farklı sunucular üzerinden en hızlısı bulunup interneti hızlandırmayı sağlamak mümkün olabilmektedir. Bunun dışında DNS ayarları da değiştirilerek bir çözüm üretilebilir. Vodafone hatlarını tercih etmiş olan müşterilerimiz için yine Speed Master programıyla yapılan işlemler sonucunda internet hızının belirgin bir şekilde artacağı gözlemlenebilecektir. Bunun dışında kullanıcılar,

  • VPN One Click programıyla VPN değiştirme,
  • DNS sunucularını değiştirme

yöntemlerini kullanarak da internet hızlarını mümkün olan en üst seviyede kullanabilirler. Tıpkı Turkcell ve Vodafone hatlarda olduğu gibi Türk Telekom hatları üzerinde de yine benzer adımlar izlenerek internet hızının mümkün olan en üst seviyede kullanılmasını sağlayacak olan çalışmalar yapılabilir. İnternetin hızlandığını deneyimledikten sonra internet kullanımını artırmak isteyen kişilerin mutlaka kendileri için en uygun paketleri tercih ederek internetin tadını çıkarması gerekmektedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir