Öğrenciler 3 GB Ücretsiz İnterneti Nasıl Aktif Hale Getirilecek?

Türk Telekom, ülkemizin genel durumuna yönelik öğrenciler için yeni bir kampanya başlatıyor. Corona Virüs nedeniyle okullara ara verilmesinin ardından uzaktan eğitim dönemi başladı.

Bu süreçte öğrencilerin uzaktan eğitime katılması, internet üzerinden verimli zaman geçirmesi hedefleniyor. Türk Telekom, eğitime ara verilmesi ve uzaktan eğitim sürecinin başlatılmasının ardından büyük bir avantajı abonelerine duyurdu. Öğrencilerin EBA üzerinden derslere katılması ve internet sorunu yaşamaması adına abonelere 3 GB internet verileceği açıklandı. Türk Telekom ile birlikte Vodafone ve Türkcell de öğrenciler için 3 GB hediye internet veriyor. Türkcell kullanıcıları 3 GB interneti aktif hale getirmek için öncelikle BİP uygulamasını indirmelidir. BİP uygulaması üzerinden açılan BİP EBA kanalına üye olan aboneler kampanyadan faydalanabilmektedir. Vodafone kullanıcıları için herhangi bir işlem gerekmiyor. Vodafone kullanıcılarının hattına 3 GB internet otomatik olarak tanımlanıyor. Türk Telekom kullanıcıları ise şu aşamaları takip etmelidir;

  • EBA yazıp 5555’e SMS göndermek
  • Gelen aktivasyon mesajı ile interneti kullanmaya başlamak

Türk Telekom, Corona Virüs ile mücadele döneminde öğrencilerin eğitimden geri kalmaması adına bu kampanyayı başlattı. Türk Telekom kullanıcıları SMS yolu ile yapılan başvuruları kısa süre içerisinde değerlendirerek onaylıyor. Eğitim için yapılan bu kampanya genelinde herhangi bir şart bulunmuyor. Abonelerin hattına tanımlanan internet sadece EBA için geçerli oluyor. Türk Telekom tarafından sunulan bu kampanyadan rahatlıkla faydalanabilir, çocuklarınızın eğitimi kaldığı yerden devam edebilir.