Kategoriler
Kampanyalar

Turkcell, Vodafone, Türk Telekom EBA bedava interneti nasıl kazanılır?

2020 yılı birlikte hayatımıza giren COVID19 başta eğitim olmak her şeyi olumsuz etkiledi. Çok hızlı bir şekilde yayılan bir virüs olması, sosyal mesafenin sağlanması ve çocukların güvenliklerinin sağlanması için uzaktan eğitime geçilmesine karar verildi. Bu süreçte pek çok yenilikler gelirken eğitimde de yepyeni bir dönem başlamış oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kurulan EBA sistemi ile milyonlarca öğrenci eğitim hayatlarına uzaktan da olsa devam edebildi. Ama bu sisteme bağlanabilmesi için internet bağlantısına ihtiyaç duyulmaktadır. Yapılan açıklamalar ile çocukların EBA’ya rahat bir şekilde girerek kullanabilmesi için hediye internet vermeye başladı. Böylelikle bedava internet kazanılmış olmaktadır.

EBA bedava internet çeşitli kampanya ve seçenekler ile kazanılırken bazı operatörlerde de otomatik olarak tanımlanabilmektedir.  Her operatör farklı şekillerde sistemler kurmuşlardır. Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom’da EBA bedava internet kampanyasından şu şekillerde yararlanılmaktadır.

Turkcell kullanıcılarına özel BİP uygulaması üzerinden bedava internet vermeye başladı. Bunun için telefonunuza uygulamayı indirip kurmanız gerekmektedir. Sonrasında ise giriş yapılarak keşfet menüsüne girilmelidir. Bu sekmede EBA kanalı yer almaktadır. Kanalı takip ederek ekranda yer alan mesaj gönderin yanındaki “Hemen Kazan” sekmesine yaparak bu hizmetten yararlanabilirsiniz. Hattınıza internet tanımlanmaktadır. Ancak bu internet yalnızca EBA uygulamasında geçerli olacaktır.

Türk Telekom ise 8 GB interneti hediye etmektedir. İlk başta 3 G olarak belirlenen internet sonrasında 8 GB yükseltilmiştir. EBA sistemine çocuklar, Türk Telekom üzerinden rahatlıkla ulaşma imkanı sağlamaktadır. Hediye verilen internet yalnızca EBA için geçerli olmaktadır. Bunun için 5555’e EBA yazarak kısa mesaj atılması gerekmektedir. Böylelikle başvurunuz yapılmış olmaktadır. Sonrasında ise hattınıza EBA için özel internet tanımlanarak çocuklar rahat bir şekilde derslerini takip edebileceklerdir.

Vodafone’da 6 GB EBA bedava internet vermektedir. Sisteme geçilmesi ile Vodafone bütün kullanıcılarına 3 GB interneti otomatik olarak yapılmıştı. Sonrasında ise kota 6 GB internete çıkarılmıştır. Diğer operatörlerin aksine yapılması gereken herhangi bir işlem yoktur. Her ay pandemi süreci ve uzaktan eğitim süresi boyunca devam edecektir.