Kategoriler
Haber

Edevlet Adalet İstatistikleri nasıl yapılır?

E-devletten yapılan online işlemler vatandaşların işini kolaylaştırmaya devam etmektedir. Birçok hizmetin ücretsiz yapıldığı e-devlet online işlemlerde yeni yeni hizmetler eklenmeye devam ediyor.

E-devlet platformunda Adalet Bakanlığı tarafından sunulan Adalet İstatistikleri işlemini gerçekleştirmek oldukça kolay. e-Devlet Kapısı’dan bu hizmeti yapmak için izlemeniz gereken adımlar vardır.

Adalet Bakanlığı Adalet İstatistikleri Nasıl Yapılır?

Ödeme Bilgileri Sorgulama işlemini e-devlet üzerinden gerçekleştirmek için öncelikle turkiye.gov.tr adresine giriş yapmanız gerekmektedir.

Sisteme T.C. kimlik numarası ve şifre ile giriş yaptıktan sonra Adalet Bakanlığı tarafından sunulan “edevlet Adalet İstatistikleri bölümüne gelmeniz gerekmektedir.

Bu işlemi daha kısa yolla da yapabilirsiniz. Bunun için e-devlete giriş yaptıktan sonra tarayıcınız adres çubuğuna “http://www.adlisicil.adalet.gov.tr/yayin.html” linkini yapıştırmanız yeterli olacaktır.

Adalet Bakanlığı Adalet İstatistikleri Hangi İşlemler İçin Kullanılır?

E-devlet Adalet Bakanlığı Adalet İstatistikleri için bir nedeniniz olması gerekmektedir. Adalet İstatistikleri yaparak işleminizi kolayca yapabilirsiniz.